Politikk
- Den sittende regjeringen hadde få gode nyheter til alle som hadde håpet på en satsning på reiselivet i 2022, sier Astrid Bergmål leder i Virke Reiseliv.
Virke
Få gode nyheter for reiselivet i statsbudsjettet
– Den sittende regjeringen hadde få gode nyheter til alle som hadde håpet på en satsning på reiselivet i 2022. Regjeringen foreslår verken å videreføre lav-moms, eller å følge opp reiselivsstrategien i budsjettet for 2022. Det er skuffende, sier Astrid Bergmål leder i Virke Reiseliv.
– Lav-moms ville hatt større effekt i den perioden vi er i nå, der aktiviteten tar seg opp igjen, enn da alt var nedstengt. Om det er et tidspunkt vi hadde trengt lavere moms på så er det nå. Senterpartiet har programfestet varig lavmoms for reiselivet og vi håper derfor ny regjering vil følge dette opp når de legger frem sitt forslag til statsbudsjett.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
150,- 575,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd
1875,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
1,- 145,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd
1430,-
KJØP